antigen.png

Laboratoře lékařské genetiky s.r.o. je součástí sítě antigenních odběrových center (AOC). Na svých odběrových místech nabízí testování na onemocnění COVID-19 prostřednictvím antigenních testů ZDARMA na základě vládního rozhodnutí v rámci plošného testování.

Otestovat se mohou nechat všechny osoby, které jsou účastny veřejného zdravotního pojištění v České republice. Na odběrovém místě předloží průkaz pojištěnce nebo náhradní doklad. Pojištěnci se mohou nechat otestovat opakovaně, avšak nejvýše 1× za 3 dny. Nejedná se o jednorázovou akci jako v jiných zemích.

 

Vyšetření se neprovádí u osob, u kterých uplynulo méně než 90 dní od prvního pozitivního výsledku PCR testu, a u osob, kterým byl v posledních 5 dnech proveden PCR test nebo antigenní test s negativním výsledkem.

 

Upozorňujeme, že před vycestováním mimo Českou republiku je nutné si nejprve ověřit, zda je negativní antigenní test dostačující pro vstup do dané země. Společnost Laboratoře lékařské genetiky s.r.o. tyto informace neposkytuje a za ověření správnosti těchto údajů si vždy ručí osoba, která do příslušné země cestuje. Informace o požadavcích jednotlivých zemí naleznete na stránkách MZV ČR

 

Rádi Vám zodpovíme Vaše případné dotazy na naší INFOLINCE COVID-19 (+420) 607 400 401 od po-pá 7:00-15:00 hod., případně na e-mailové adrese covid@genetikapardubice.cz.